İnstagram Hizmetleri ( Takipçi,Yorum,Beğeni,izlenme,Kaydetme )

İnstagram, Sosyal Medya Yorum Yok 23 Kasım 2018 154 Görüntüleme

Merhaba İnstagram kullanıcıları ve işletme sahipleri.  2018 yılı Ocak ayı itibariyle toplamda 7 milyar 593 milyon olan dünya nüfusunun yüzde 42’si olan 3 milyar 200 milyon kişi sosyal medya kullanıyor.

Instagram kullanıcı profiline bakıldığında, toplam kullanıcı sayısının yüzde 38.2’sini 13-24 yaş grubundaki genç nüfus oluşturuyor. Bu yaş grubunda olan Instagram kullanıcı sayısı toplamda 306 milyon. Kullanıcıların 3’te biri 13-34 yaş gurubu arasında.

Instagram hesaplarındaki takipçi artışı belli bir noktadan sonra durabiliyor ya da istenenin altına düşebiliyor. Düzenli olarak paylaşım yapmak Instagram’daki takipçi sayısının artması için çoğu zaman yeterli olmuyor. Bu nedenle takipçi sayısını artırmak ve kullanıcılarla etkileşimi güçlendirmek için yeni yöntemler denemelisiniz.

Aşağıda yer alan basit yöntemler ile Instagram’da takipçi sayınızı artırabilirsiniz.


1. Popüler hashtagler kullanın.

Hashtagler sosyal medya pazarlaması için büyük bir öneme sahip. Sosyal medyanın ayrılmaz bir parçası olan bu kelimeler, kullanıcıların spesifik bir konu ya da içeriği araştırabilmesine ve fikirlerini paylaşabilmesine yardımcı oluyor.

Instagram’da popüler hashtagleri kullanarak takipçileriniz dışındaki insanları bulabilir ya da onların sizi bulmasını sağlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerken nokta ise, kullanacağınız popular hashtaglerin pazarlama stratejinizle ve hedef kitlenizle ilişkili olmasıdır. Ayrıca çok popüler hashtagler kullandığınızda paylaştığınız fotoğrafların çok sayıda paylaşım arasında kaybolma ihtimalini göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Instagram’da ilişkili popüler hashtagleri bulmak için Tagboard aracını kullanabilirsiniz. Araç Facebook, Google+ ve diğer sosyal ağlardaki hashtagleri bulmanıza da yardımcı olacaktır.


2. Hashtagleri uygun sayıda kullanın.

Hashtagler sosyal ağlarda etkileşimi oldukça yükseltiyor. Twitter’da 140 karakter zorunluluğundan dolayı çok fazla hashtag kullanmak mümkün olmasa da kullanıcılar Instagram’da daha şanslılar. Platform çok sayıda hashtagin kullanılmasına imkan veriyor.

Sizin için en uygun sayıyı belirlemek için dilediğiniz kadar hashtag kullanarak başlayabilir ve denemelerle size en iyi etkileşim sağlayacak sayıya ulaşabilirsiniz.


3. Instagram hesabınızı Facebook ile bağlayın.

Instagram ve Facebook hesabınızı bağladığınız takdirde her iki hesabınızın tanıtımını birlikte yapabilirsiniz. Instagram fotoğraflarınızı aynı zamanda Facebook fanlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Instagram, Facebook’la birlikte Twitter ve Tumblr gibi diğer sosyal ağlarla da uyumlu bir platformdur; fotoğraf ve videolarınızı diğer sosyal ağlardaki takipçilerinizle paylaşmak için kullanabilirsiniz.


4. Başkalarının fotoğraflarını beğenin.

Instagram’da başkalarının fotoğraflarını beğenmek, yeni takipçiler kazanmak için en iyi yöntemlerden biridir. Başkalarının fotoğraflarını beğenerek, diğer kullanıcılarla etkileşim kurabilirsiniz. Ayrıca platformdaki görünürlüğünüzü artırmış olacağınız için insanların sizi takip etme olasılığı artar.


5. Mevcut etkileşimi güçlendirin.

Mevcut fanlarınıza, takipçilerinize ve email abonelerinize Instagram hesabınız bulunduğunu hatırlatın. Instagram Badge (Profil Rozeti) kullanabilir, web sitenize sosyal ağ hesaplarınızın takip butonlarını ekleyebilir, email aboneleriniz ve diğer ağlardaki takipçilerinizden sizi Instagram’da tekip etmelerini isteyebilirsiniz.


6. Instagram fotoğraflarınızı blogunuzda paylaşın.

Web sitenizde ya da blogunuzda Instagram fotoğraflarınızı paylaşmanız, ziyaretçilerin sizi Instagram’da takip etme ihtimalini artıracaktır. Instagram hesabınızdan web sitenize gömerekpaylaştığınız fotoğraflar, kullanıcı adınızı gösterecek ve kullanıcılar fotoğrafın üzerine tıklayarak hesabınıza gidebilecektir. İçeriklerinizin paylaşılması durumunda ise daha çok kişiye ulaşacaktır.


7. Nazik yorumlar bırakın.

Başkalarının fotoğraflarını beğenmek, Instagram takipçi sayısını artırmak için ne kadar önemliyse; başkalarının fotoğraflarına kibar ve samimi yorum yapmak da bir o kadar önemlidir. Başkalarının fotoğraflarına yorum yaptığınızda insanlar sizinle etkileşim kurma ve sizi tanıma konusunda daha istekli olacaklardır. Yorumlarda fotoğrafı neden beğendiğinizi belirtmeniz, yorumunuzu birbirine benzeyen diğer yorumlardan ayrıştıracaktır. Yorum yaptığınız kişilerden sizi takip etmelerini istemeyi unutmayın.


8. Filtreler önemlidir.

Instagram fotoğraflarında en çok tercih edilen filtreler Normal ve Valenda. Fakat bu filtreler gerçek anlamda etkileşimi artırmaya katkı sağlamıyor. TrackMaven tarafından hazırlanan Instagram raporu Mayfair, #NoFilter ve Inkwell’in en yüksek etkileşimi sağlayan filtreler olduğunu ortaya koyuyor.


9. Rakiplerinizin takipçileri ile etkileşim kurun.

Rakiplerinizin takipçilerine ulaşmak hedeflenmiş yeni takipçiler kazanmak için iyi bir yöntemdir. Bu kişilerin fotoğraflarını beğenmeniz, yorum bırakmanız ya da onları takip etmeye başlamanız başarılı geri dönüşler sağlayacaktır. Ayrıca hedef kitlenize uygun diğer sektörlerdeki kişilerle de etkileşim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Takipçi Artırma ,İzlenme  Yorum ve Kaydetme kazanmak için | @ birgunlukyasam | Hesabını Takip edip Mesaj atmanız yeterlidir.  Gerekli Destek sağlanacaktır.